Yeni hedef:Bu kış yağ yakıyoruz!90 günde 60 cm Bel hedefi biter bitmez kafamda yeni hedef şekillenmişti bile !
 Pazartesiyi beklemek yerine Cuma gününe bir şans verip hedefe başlama kararı aldım :)

Yeni hedefim ; " Bu kış yağ yakıyoruz!" mottosu ile zihnimde olacak.Beslenme günlüğümü takip edenler bilirler, havalar soğumaya başladıgından beri çok sık kullandım bu cümleyi:)

Kışın bitmesine iki ay daha olduğunu varsayıp , 60 Günlük bu hedefte komple yağlara kanalize olacağım.
Henüz yağ ,kas analizi yaptırmadığım için hedef kendi içinde de alt hedefler içerecek ,böylece 60 günün sonunda elimde karşılaştırma yapacagım verilerim olacak.

  1. Bel 60 cm olacak,
  2. Kilo korunacak
  3. Göbek artık dümdüz olacak
  4. Ve çoğumuzun ihmal ettiği kollar! Evet kollar fit olacak!
Haydi o zaman başlıyorum.İşte Hedefe ulaşmamı sağlayacak bir gün;


 


 Beslenme planımda çöp öğünlerden (fast food ,işlenmiş gıdalar) kesinlikle kaçınıp tek tip beslenmeden  her besin grubuna dengeli bir şekilde yer vererek,hareketi bir külfet olarak görmeden keyifle ,isteyerek hayatıma dahil ederek bu programa sadık kalmayı başardığımda ilk haftadan farkı hissetmeye başlayacagım,daha zinde ve mutlu olacağım!
VE İŞTE SONRASI İÇİN EN BÜYÜK MOTİVASYON!!!"...Eğer kişi bu kötü alışkanlıklarından kurtulmak istiyorsa, önce hayatındaki anlam arayışını sürdürsün ,yaşamının amacını bulsun,diğer her şey, sağlıklı alışkanlıklar da dahil, zamanla yerini bulacaktır."
Dogan Cüceloğlu-SAVAŞÇI


Kesinlikle çok doğru !Sağlıklı yaşamaya adapte olmaya çalışmak sadece bedensel boyutta kalırsa bu yolculuktan bir verim alabileceğime çok fazla inanmıyorum. Bu yüzden hep söylediğim gibi Bu süreçte Ruhumu da besleyip güçlendirmek de çok önemli!


 Meseleyi sadece" 3 kilo vermek" ya da  "60 cm bel" şeklinde tamamlanacak bir görev olarak algılamadan  olayın bütününe yani Sağlıklı Yaşam fikrine adapte olacağım ki bu sürec olmaktan çıkıp sürekli gelişen bir yolculuk olsun ,kalıcı olsun!

Bana şans dileyin ;) 60.günde güzel bir post hazırlamak umuduyla...
Etiketler: , , , , , , , , ,